Home / Doğuma Hazırlık / Ben Kimim

Ben Kimim

Ben Kimim

 

Merhaba öncelikle kendimi tanıtmak istiyorum sizlere. Ben yıllarca kimyager olarak yoğun çalışmış kariyer peşinde koşmuş ve tesadüfen evlilik kurumuna yolu düşmüş ve hayatını değiştirmiş bir insanım. Otuz yaşına gelinceye kadar işin aslına bakılırsa ciddi anlamda pek evliliği düşünmemiştim. İşyerindeki sorumluluk ve yükselme planları benim tüm zamanımı alıyordu. Evlenince iş yükü ağır gelmeye başlamış ve hep gönlümde yatan öğretmenlik mesleğini yapmak için KPSS denilen ama tam anlamıyla ne manaya geldiğini hali hazırda hala anlamadığım sınava hazırlanma kararı almıştım. Anlamıyorum çünkü devletin zaten diploması olan bir öğretmenin yeterliliğini ölçmek için tekrar sınav yapması bana mantıksız geliyor. Üniversite diploma notunu kullanabilirdi mesela. Allahtan şu an alan sınavı yapıyor eskiden daha mantık dışıydı. Örneğin bir  İngilizce öğretmeninin atanması matematik bilmesine bağlıydı hiç İngilizce sınavına girmiyordu gibi gibi.

Neyse çok dağıttım yine konumuza dönecek olursak maalesef öğretmen olarak atanamadım ama memur oldum. Çalışma saatlerinin düzene girmesi ve yaşın otuz dördü vuku bulması üzerine artık bu kadar başıboşluk yeter sorumluluk alma zamanı deyip hamile kaldım. Şaka bir yana sanırım evliliklerde belli bir yıldan sonra paylaşımlar azalıyor ve  yeni bir enerji isteniyor. Belki de bizimki öyleydi. Beş sene sonra artık üç kişi olacaktık çekirdek aile olacaktık. Enerji az geldi galiba 30 ay sonra artık dört kişilik bir aile olacaktık. Bloğun ismi de buradan geliyor. An itibariyle ‘’İki çocuk bir anne’’ hayatı yeniden birlikte keşfediyoruz.35 aylık Yaren ve 4 aylık Deren isminde dünyalar tatlısı iki kızım var.Babası düşünsün artık gerisini şimdiden dayanışma halindeyiz.

Yorumlar

About Yeliz Kartal YAVUZ

Bu Yazıyı Okudunuz Mu!

Hamilelikte Yaşanılan Sorunlar ve Her Hamilelik Aynı mıdır? Bölüm 2

Bu hamilelik sorunlarını bir seferde anlatamayacağımı biliyordum malum koskoca dokuz ay erkeklerin askerlik anısı gibi, …