Home / Doğuma Hazırlık / Hamilelik

Hamilelik

Hamilelik

Evlendikten sonra hemen çocuk yapmadık sonra maalesef biz istediğimizde bebeğimize kavuşmamız için 1.5 sene bekledik. Yani şimdi daha aklıselim düşününce anlıyorum ki aslında normal bir bekleme süresiymiş ama yaşın 34 olması ve beş senelik evlilikten sonra insan mantıklı düşünemiyor ama şu da bir gerçek ki doğum kontrol hapı kullanmak hele de bu kadar uzun süre gerçekten çok büyük cahillik etmişim. Sürekli vücudunuza hormon yüklüyorsunuz ve hamile kalmak istediğinizde bu hormonların vücuttan atılması çok zor oluyormuş. Bütün bunları göz önüne alırsak kısa zamanda çocuk sahibi olmuşuz Allaha bin şükür. Sadece hormonların atılması değil tabi başka faktörlerde var. Yaş ilerledikçe bildiğiniz gibi yumurta kalitesi azalıyor hamile kalma yüzdeniz düşüyor. Bu konuşulanlar işin bilimsel yönü ama bir de zihinsel yönü var ki kendi başıma geldiği için biliyorum her şey kafada bitiyor. Rahat olmadığınız ve sürekli bebek fikri ile yaşadığınız sürece hamile kalamıyorsunuz. Her ay heyecanla bekleyişler ve negatif çıkan sonuçların akabinde hüsrana uğramanız da kaçınılmaz oluyor.

Hep derim insan biraz gailesiz olmalı. Gailesiz insanda ne reflü olur ne ülser. Ben aşırı ayrıntıcı ve de mükemmeliyetçi birisiyimdir malum tipik başak burcuyum buda bana pahalıya patlıyor. Olur olmadık şeyleri kafama takıp uykusuz gecelere merhaba derim. İşleri zamana bırakmadan olumlu düşünmeden sürekli plan yapmaya çalışırım. Planlarımın tutması içinde kendime hayatı zehir ederim.

Hamilelik o kadar mucizevi bir şey ki benim mizacımı bile bir parça değiştirdi. İlk öğrendiğim şey rahat olmak, her şeyi olurunu bırakmak oldu. Hayatımdaki her şeyi planlayamazdım, planlasam bile planlar tutmayabilirdi bu da hayatın sonu değildi.

İkinci bebeğimizi istediğimizde o kadar gailesizdim ki istedik ve hemen oldu.

Yorumlar

About Yeliz Kartal YAVUZ

Bu Yazıyı Okudunuz Mu!

Hamilelikte Yaşanılan Sorunlar ve Her Hamilelik Aynı mıdır? Bölüm 2

Bu hamilelik sorunlarını bir seferde anlatamayacağımı biliyordum malum koskoca dokuz ay erkeklerin askerlik anısı gibi, …